1. avgust 2018

Obhajamo 19. nedeljo med letom.

Sv. maše: 8.00 in 10.00.

Nocoj, ob 18.00 začetek – prolog Oratorija, razdelitev po skupinah … ki bo letos uglašen na življenje misijonarja škofa Friderika Baraga.

GODOVI:

Torek-Maksimilijan Kolbe, duhovnik in mučenec; Sreda-Velik šmaren – slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja; Četrtek-Rok, romar, spokornik; Petek-Evzebij, papež; Sobota-Helena, cesarica. Danes teden bo 20. nedelja med letom.

Na veliki šmaren bosta sveti maši ob 8.00 in 10.00. Na ta največji Marijin praznik bomo pri obeh svetih mašah obnovili posvetitev slovenskega naroda Mariji.

Radi poromajmo tudi v druge Marijine romarske cerkve. Slovesna sveta maša na Brezjah bo ob 10. uri.

Posamezni oratorijski dan bo vseboval celodnevno skupno življenje ob igri, katehezi iz življenja škofa Baraga, molitvi, delo po delavnicah in veliko petja. Oratorij bomo sklenili v petek, ob 16.00 s sveto mašo. V petek zato večerne svete maše, ob 19.00 ne bo.

Vabim vas, da se dogajanja Oratorija spomnite v svoji osebni molitvi, če pa se nas bo kdo spomnil in spekel kakšno pecivo, za katerega posebej prosimo, pa bomo prav veseli.

V četrtek, na god sv.Roka, naša župnija izpolnjuje zaobljubo, ko roma h sv. Roku v Dravlje. Sv. Rok je priprošnjik v različnih oblikah stisk. Zaobljubljena sv. maša bo ob, 9.00 v novi draveljski župnijski cerkvi.

Družina, Misijonska obzorja

1305, 2016