1. november 2020

Obhajamo 1. adventno nedeljo, ki je tudi prva v novem cerkvenem letu.

GODOVI:

Ponedeljek-Andrej, apostol, Torek-Eligij, škof; Sreda-Natalija, mučenka; Četrtek-Frančišek Ksaverij, redovnik; Petek-Barbara, mučenka; Sobota-Savo, opat. Danes teden bo 2. adventna nedelja, prva v mesecu decembru s prvonedeljsko nabirko za novo župnišče.

Danes smo vstopili v devetdnevno pripravo na praznični dan Brezmadežne. Vsak večer bomo, tako kot to dopoldne, med sveto mašo prepevali speve njej v čast in po evangeliju prebrali duhovno misel.

Srečanja župnijskih skupin bodo še naprej potekala le virtualno na daljavo.

V četrtek in petek dopoldne bova obiskala vse nemočne, ostarele, bolne … in jim prinesla zakramente.

Z današnjo nedeljo naša župnija vstopa v daljno pripravo na misijon. V ta namen bomo za uspeh misijona molili pri vsaki sveti maši. Še posebej pa vas pa prosim,

da se s to molitvijo v duhu povežemo vsako sredo ob zvonjenju Ave Marija, ki je v tem tednu ob 17.00 uri.

To pomeni, da bom v sredo, ob 17.00 prižgal svečo in se z molitvijo za uspeh misijona pridružil mnogim, ki jo istočasno molijo s tem namenom.

Molitev, ki je natisnjena na podobici, lahko vzamete v avli cerkve ali pa jo prepišete iz spletne strani. Rad bi vam jo izročil osebno, a razmere tega ne dopuščajo.

Radi molimo za uspeh misijona – duhovno osebno in občestveno župnijsko prenovitev.

Poleg oznanjenega v Župnijskem listu bo v torek, ob 14.00 na Žalah pogreb + Mare Arčon.

Družina z Družinsko prilogo, Ognjišče, Župnijski list

1411, 2020