… do vaše starosti ostanem isti,
       do vaših sivih las vas bom tovoril.
Jaz sem naredil, jaz bom nosil,
       jaz bom tovoril in osvobodil.
Iz 46,4

Staranje je obdobje pričakovanj, sprememb, presenečenj, premestitev, pristnosti in sprejemanja polnosti življenjskih izkušenj. Današnja družba starajoče odriva na obrobje življenja in jim s tem jemlje človeško dostojanstvo. Cerkev zaznava darove, ki jih prinašajo starejše osebe. So pričevalci o koreninah vere, oznanjevalci, nosilci dobrodelnosti, molivci, pomembni sodelavci v apostolskem življenju Cerkve. Tudi zato se starejši srečujemo v majhnem občestvu, odprtem za vse župljane – v Abrahamovi skupini.

Skupina se sreča enkrat na mesec od oktobra do maja po večerni sv. maši. Na srečanjih se veselimo, sprejemamo se v drugačnosti, učimo se strpnosti, prisluhnemo drug drugemu, potožimo o svojih težavah, se učimo in praznujemo. Vsebine srečanj nas popeljejo v druge dežele, k srečanju z redovniki in redovnicami ter njihovimi pričevanji, spoznavanju drugih verstev, poslušanju strokovnih nasvetov za manj boleče staranje, pogovoru o družinah, ohranjanju vere in k slavljenju Gospoda z molitvijo.