ŽUPNIJA PRESVETEGA ODREŠENIKA

tel.: 01/517-10-64
zupnija.lj-koseze@rkc.si

župnik: Igor Dolinšek

Krsti so vsako prvo nedeljo v mesecu.

Za poroko se prijavite vsaj mesec prej. S seboj prinesite:

• krstni in samski list;
  • potrdilo tečaja za zaročence, ki je v Ljubljani, Poljanska 2;
  • veroučno spričevalo.

Obhajilo bolnikov je redno vse prve petke in pred velikimi prazniki. Lahko pokličete tudi druge dni, za previdevanje seveda kadarkoli!
V bolnišnici sami zaprosite za duhovnika (tel. 041-61-33-78). V UKC Ljubljana je vsak dan sv. maša ob 19.30, na onkologiji vsako sredo in nedeljo ob 16.00, v psihiatrični bolnišnici Polje v sredo ob 16.00 in v bolnišnici dr. Petra Držaja vsako soboto ob 16.00.

Župnija Koseze spada skupaj z župnijo Šiška in delno tudi župnijo Dravlje v četrtno skupnost Šiška. Meje četrtne skupnosti Šiška: zahodna obvoznica, kamniška proga, industrijski objekti od Samove do Kurilniške ulice, primorska železnica, Pod turnom, Drenikov vrh, potok Glinščica pod zahodno obvoznico. Po štetju prebivalstva leta 2002 na tem območju v 9.087 družinah živi 31.766 prebivalcev.