Skupino sestavljamo večinoma upokojeni, ki kljub svoji jeseni življenja še vedno radi in z veseljem oblikujemo ročna dela. Skupina deluje od leta 2000 in šteje dvanajst članic. Veselje in ljubezen do oblikovanja nam dajeta zagon pri iskanju novih načinov izražanja z najrazličnejšimi ročnimi spretnostmi. Spoprijemamo se z oblikovanjem in izdelavo predmetov iz različnih materialov. Klasičnemu pletenju, vezenju in kvačkanju dodajamo umetniški navdih z »umetninami« iz narave, kot so plodovi, cvetovi, listi, ličkanje, pa tudi školjke in drugi materiali, ki jih skupaj z drugimi uporabljenimi dodatki oblikujemo v prave male mojstrovine. Naše vodilo sta izvirnost in sprotna brezmejna domiselnost pri izdelavi majhnih spominkov in darilc. Izdelek naših vestnih sodelavk je tudi garnitura mašnih prtov za oltarno mizo v postnem času. Velik ponos skupine je več sto vezenih »zvezdic«, ki krasijo božične smreke ob jaslicah v naši cerkvi. Ob večjih dogodkih v župniji skupina pomaga izdelovati voščilnice, spominke, darila za goste ipd. Svoje delo z veseljem pokažemo župljanom; doslej smo pripravili tri razstave v naši župniji in drugod.

Vse, ki čutite veselje do ustvarjanja, vabimo na naša srečanja, ki so ob četrtkih med 10. in 12. uro v prostorih veroučne šole. Druženje se začne z zahvalno molitvijo in prošnjo za uspešno delo. Nemalokrat med druženjem tudi zapojemo, telovadimo, nekaj časa pa je namenjenega za humor ter »izmenjavo in uskladitev« mnenj. Vsako leto sklenemo z druženjem v naravi, saj si Cvetje v jeseni tudi tako krepi dušo in telo.

Razstava ročnih del skupine CVETJE V JESENI

22.2. – 3.3.2013

In še kot predstavitev: Razstava ročnih del skupine CVETJE V JESENI 21.2 – 1.3.2015