V župniji se zakonci srečujejo v treh zakonskih skupinah. Zakonci prve zakonske skupine se srečujejo dvanajsto leto, zakonci druge šesto in zakonci tretje drugo leto.

Srečanja so enkrat na mesec. Vsako srečanje se začne z molitvijo in branjem Božje besede. Osrednji del srečanja je namenjen pogovoru o temi, ki jo pripravi posamezni par. Za rdečo nit pogovora poskrbi z nekaj iztočnicami in namigi o želeni smeri pogovora. O temi pogovora so zakonci obveščeni vsaj teden dni pred srečanjem. Izmenjava mnenj, stališč in različnih pogledov o izbrani temi bogati zakonsko in družinsko življenje ter spodbuja zorenje v starševskem poslanstvu.

Božja beseda vsakega izmed nas nagovori po svoje, zakonci pa čedalje bolj razumemo obljubo »v sreči in nesreči«, saj ugotavljamo, da vsi brez izjeme preživljamo stiske in razočaranja, pa tudi radosti.