19. maj 2024

Obhajamo Binkošti – Slovesni praznik rojstva Cerkve in prihoda obljubljenega Duha Tolažnika, Boga Svetega Duha.

GODOVI:
Jutri, na Binkoštni ponedeljek, ko obhajamo godovni dan Marije, Matere Cerkve, bosta sveti maši, ob 8.00 in 19.00. Torek-Timotej, diakon in mučenec; Sreda-Vladimir, mučenec; Četrtek-Renata, spokornica; Petek-Marija Pomočnica kristjanov – Marija Pomagaj; Sobota-Gregor, papež. Danes teden bo nedelja Svete Trojice.

Spremenil bom ritem šmarnične pobožnosti. Že jutri in do konca meseca bo potekalo takole: ob 18.30 bomo začeli z Marijino pesmijo in molitvijo, nato prebrali šmarnično berilo; sledila bo druga Marijina pesem in za njo bomo izpostavili Najsvetejši zakrament, zmolili litanije, prejeli blagoslov in nadaljevali s sveto mašo.

Poleg oznanjenega v Župnijskem listu bo v ponedeljek zvečer še sv. maša za +Antona Ham, 30. dan; v torek, ob 10.00 na Žalah pogreb s sveto mašo +Martine Smrdel; V sredo zvečer za +Terezijo Šinkovec, obl.

Družina

Prijavnice za letošnji Oratorij so lahko vzamete v avli cerkve ali pa jih že oddate župniku.