”Modri so se odpravili na pot; in glej, zvezda, ki so jo videli vziti, je šla pred njimi, dokler ni obstala nad krajem, kjer je bilo dete.”

V novem letu bom stopil na pot – na pot, ki ne pelje v kraljeve dvorane, temveč v ‘štalo,’ k staji, v kateri me čaka kralj sveta. Prinesel mu bom darove: to kar imam v svojem uboštvu, to kar zmorem dati, svoje talente, svoj čas, svojo roko sočloveku. Potrpežljiv bom: morda me bo Božje dete, tako kot kralje, poslalo po drugi poti – takšni, kot je nisem načrtoval. A to bo veselje preteklih praznikov, ki ga bom nesel s seboj v leto pred menoj:

”Ko so zagledali zvezdo, so se silno razveselíli. Stopíli so v hišo in zagledali dete z Marijo, njegovo materjo. Padli so predenj in ga počastíli.”

To Ti želimo duhovniki Štefan, Tone in župnik Igor s pastoralnimi sodelavci.