V SKLADU Z VLADNIM ODLOKOM IN ŠKOFOVIMI NAVODILI:

1. Svete maše z udeležbo ljudstva so do nadaljnjega odpovedane. Cerkve ostanejo odprte za osebno molitev vernikov, individualni prejem svetega obhajila in zakrament svete spovedi.
  1. Zaradi izrednih razmer spremljajte neposredne prenose svetih maš in prazničnih bogoslužij po televiziji, radiu ali spletu.
  1. Na Veliko noč bo zvonjenje, ob 8. uri zjutraj vabilo vse vernike k velikonočnemu zajtrku.
  1. VSAK DAN VABLJENI K SV. OBHAJILU PO KONCU BOGOSLIUŽJA.

VELIKI ČETRTEK, ob 18.00 s sveto mašo v župnijski cerkvi, ki je na veliki četrtek naša dvorana zadnje večerje. Večer spomina postavitve zakramenta sv. evharistije in mašniškega posvečenja kot tudi nove zapovedi ljubezni, ko je Jezus z umivanjem nog apostolom, pokazal ljubezen, do konca.

Zberite se doma pred sprejemniki in se pridružite sveti maši.

VELIKI PETEK je dan strogega posta in edini dan v letu, ko v naših cerkvah ni evharistične daritve, saj večni in Veliki duhovnik sam daruje na oltarju križa svoje življenje.

Ob uri Jezusove smrti, ob 15.00, KRIŽEV POT, spremljajte ga od doma.

OBREDI VELIKEGA PETKA, ob 18.00: opravilo Božje besede, počastitev križa, obhajilo.

VELIKA SOBOTA je dan Gospodovega pokoja v grobu. Doma pripravite jedi za blagoslov in se pridružite molitvi blagoslova, ob 15.00. Med blagoslovom tudi sami z blagoslovljeno vodo pokropite pripravljene jedi.

VELIKONOČNO VIGILIJA – bdenje-čakanje Kristusovega vstajenja od mrtvih bomo začeli ob 18.00.

VELIKA NOČ: slovesni sveti maši, ob 7.00 in 10.30.

Vse svete maše in obrede spremljajte v prenosu ali preko župnijske spletne strani ali preko Portala Pridi in poglej.