Evangelist Matej je zapisal, da je Jezus hodil od kraja do kraja, delil dobrote in ozdravljal vse, ki so bili obsedeni po hudem duhu. To je  bilo njegovo pastoralno delovanje. Jezus je sam sebe imenoval Dobri pastir. Njega je poslal dobri Bog, da bi oznanil blagovest, poiskal izgubljene, razkropljene pripeljal nazaj, ranjene obvezal, bolne okrepčal, zdrave in krepke obvaroval. Vsak izmed nas je v nekem oziru nadaljevalec tega Jezusovega poslanstva, saj je Jezus svojim učencem preden se je vrnil v nebesa, dal naročilo: »Kakor je Oče mene poslal, tudi jaz vas pošljem.« V tem pastoralnem letu bomo v župnijskem pastoralnem svetu, v veroučnih, birmanskih, zakonskih, pevskih in molitvenih skupinah, v mladinski, biblični skupini, skupini karitas, Abrahamovi skupini, skupini Cvetje v jeseni, ministrantski skupini ter v skupini za čiščenje in krašenje cerkve nadaljevali in nadgrajevali  svoja spoznanja o Bogu, ki se je razodel v Jezusu Odrešeniku in jih skozi dela ljubezni uresničevali v svojem lastnem življenju in v odnosu do drugih. Poskusili bomo uresničiti, kar naroča tudi apostol Peter v svojem pismu: Gospoda Jezusa slavite v svojih srcih, vedno pripravljeni, da boste vsakemu, kdor hoče vedeti razlog za vaše upanje, dali odgovor, krotko in spoštljivo. Bog daj, da bi v tem letu napredovali v modrosti in milosti in bi bili vsak dan bolj drug drugemu dobri oskrbniki božje milosti, vsak z darom, ki ga je prejel …  (prim. 1 Pt 4,10).