1. Sveti maši: ob 8.00 in 10.00 v zaprti župnijski cerkvi brez navzočnosti ljudstva. Pri bogoslužju bomo prebrali pasijon po Mateju. Vabim vas, da se nam pridružite v neposrednem prenosu svete maše po župnijski spletni strani ali preko pastoralnega portala Pridi in poglej ali spremljate sv. mašo po TV SLO 2 ob 10.00.
  2. Škofje določajo, da župnik opravi blagoslov zelenja v zaprti cerkvi brez navzočnosti vernikov. Verniki doma pripravite zelenje (npr. zelenje z vrtov, butare) in ga blagoslovite z blagoslovljeno vodo. Duhovniki blagoslovljenega zelenja ne smemo deliti vernikom ali vam ga na določenem mestu pustiti na razpolago, saj bi pri tem lahko prišlo do okužb oziroma širjenja epidemije.
  3. Škofje vabijo vse vernike k ogledu tedenskega nagovora nadškofa Zoreta (TV SLO 1, predvidoma ob 11.30).
  4. Župljane vabim k darovanju za mašne namene (dogovor po telefonu) in vzdrževanje župnije z nakazili na bančni račun župnije.