Kot vsako liturgično obdobje je tudi ADVENT VEČ KOT LE SPOMIN na kak pretekli dogodek. Spominjati se v liturgiji pomeni osvežiti, obnoviti, ponovno podoživeti neki dogodek. Prav spominjanje je obnavljanje srečanja med Bogom in človekom, posledica tega srečanja pa postane okrepljeno delovanje Božje milosti. To pomeni, da adventno pričakovanje ni le spominjanje na Jezusov prihod pred dva tisoč leti, temveč resnično pričakovanje Boga Jezusa Kristusa, ki se tudi danes učlovečuje v vseh, ki ga pričakujemo. V tem času ponovno doživljamo, kako nas Bog opogumlja in dviga iz teme. Živo doživljamo resničnost, ki se ob klicu »Pridi, Gospod Jezus!« potrjuje v odmevu odgovora: »Gospod je že tukaj!« Celotna adventna duhovnost ima tri razpoloženja, PRIČAKOVANJE, MOLITEV in VESELJE, ki se izražajo v svojih adventnih likih, Izaiju, Janezu Krstniku in blaženi Devici Mariji.

Krščansko PRIČAKOVANJE, MOLITEV in VESELJE, vse to troje želimo posebej osvežiti, obnoviti in podoživeti v svoji in naši skupni življenjski zgodbi. Zato ŽUPNIJSKI MISIJON, ki bi ga radi imeli konec prihodnjega leta. Naj bodo to naša velika župnijska naloga, priložnost in cilj, da prepoznamo odmev Njega v sebi in občestvu – vera, da je Gospod že tukaj! V času priprave na misijon radi molimo za njegov uspeh – molimo, da bi bili odprti za Njegove navdihe!