V Kosezah tudi letos pripravljamo oratorij. Namenjen je otrokom iz naše župnije, pa tudi tistim, ki so od drugod ali v župnijo niso vključeni. Skupaj želimo preživeti teden poletnih počitnic in ga obogatiti z igro, druženjem, petjem, molitvijo, katehezami ter ustvarjalnimi delavnicami.

Vse oratorijsko dogajanje se vrti okrog glavnega lika. Letos je to slovenski literarni junak Peter Klepec. Spoznavali ga bomo ob dramski igri ter ob njem odkrivali lepoto krščanskega življenja in rasli v medsebojni povezanosti ter povezanosti z Jezusom.

Oratorij bomo začeli v nedeljo, 11. 8., ob 18.00, sklenili pa v petek, 16. 8., s predstavitvijo oratorijskega dogajanja ob 16.00. Program bo sicer dnevno potekal od 9.00 do 16.00, razen v četrtek, 15. 8., ko bomo skupaj samo pri praznični sveti maši ob 10.00.

Na naslednji povezavi je dostopna prijavnica za letošnji oratorij: Prijavnica 2019 Prosimo vas, da izpolnjeno prijavnico oddate v župnišču ali v cerkvi do nedelje, 2. junija 2019.

Prvi sestanek animatorjev bo v petek, 24. maja ob 18.00.