16. avgusta goduje sv. Rok, zavetnik proti kužnim boleznim; še dandanes se mu priporočajo bolniki, ki imajo rane ali bolne noge. Na slovenskih tleh je temu svetniku posvečenih precej cerkva, večinoma podružničnih. V Ljubljani je najbolj znana božja pot do kapelice sv. Roka v Dravljah. Tja se je v zgodovini vila velika ljubljanska procesija z več tisoč ljudmi. Gre za spomin na 17. stoletje, ko je divjala kuga, ki je samo v Dravljah in okolici v štirinajstih dneh terjala več sto življenj. Preživeli so se zaobljubili, da postavijo cerkev v čast sv. Roku, in to obljubo so leta 1646 izpolnili. Procesija je bila prvič leta 1683. Zdaj procesije ni več, še vedno pa po zaobljubi naših prednikov, ki so bili obvarovani kuge, na god sv. Roka poromamo v Dravlje tudi koseški župljani, ki imamo rezerviran čas za sveto mašo ob 9.uri.

Dandanes kuge ne poznamo, še kako pa nas letos preizkuša novi koronavirus COVID-19. Poromajmo in v molitvi priporočimo vse bolne, njihove svojce in zdravstveno osebje ter prosimo Božjega blagoslova za zdravje vse župnije.