Dragi župljani Kosez!

Oba misijonarja prihajava v vašo župnijo z velikim veseljem. Veseliva se skupnega obhajanja bogoslužij, podeljevanja zakramenta spovedi, ki pomeni novo duhovno rojstvo, in sadov, ki jih bo, kakor upava, prinesel misijon. Zakaj je duhovna prenova potrebna? Razlogov je več, prvi pa je želja, da bi bila vaša vera prebujena. Misijonar Pedro Opeka je dejal: »Vera v Sloveniji je močna, ampak zelo zaspana!«

Rada bi, da se v vas najprej prebudi človečnost. Človečnost je nad vsem. Človečnost so naši odnosi. Vsi jih na evangeljski način lahko tkemo in vsakdo v svojem okolju. Potem si želiva, da bi se prebudili v zavedanje, da sploh imamo dušo. Če ne skrbimo za dušo, nam lahko umre. Obup je smrt duše. Kdor veruje s prebujeno vero, nikoli ne obupa, tudi zato ne, ker veruje, da ga najboljše šele čaka – to je večnost pri Bogu.

Želiva vam, da bi s prebujeno vero v vas z novo svežino zaživela ljubezen, ki je največja zapoved. Ljubezen želi vedno nečemu služiti in se žrtvovati za dobro. Dobrota je tako temeljna, da rečemo: »Smisel življenja je biti dober človek!« Brez ljubezni v dejanju, ki je dobrota, kristjana ni. Dobrota je božja, ker pomeni prelivanje lastne duše v druge. Od vseh lepih stvari nas dobrota najbolj naredi Bogu podobne. Take prebujene vere, ki se izraža v govorici dobrote, vam želiva.

Čas misijona je priložnost, da prepoznate svetost kot najpomembnejši življenjski cilj. Mati Terezija je dejala: »Svetost je preprosta dolžnost nas vseh!« Svetost je v tem, da vsakemu nekaj dam: sovražniku odpuščanje, prijatelju pozornost, otrokom dober zgled, staršem hvaležnost, sebi spoštovanje, vsem pa ljubezen. Za svetost niso potrebna izredna junaštva in nikakršno nenavadno vedenje. Bog v srcu in Bog pred očmi – v tem je ključ do svetosti.

Misijon v župniji naj vas duhovno prebudi, prežene utrujenost. Vabiva vas, da se potrudite za obisk svetih maš in drugih srečanj v času misijona. Verjameva v Božje prijateljstvo do ljudi, verjameva v čudež krsta in drugih zakramentov, verjameva, da je v vas veliko dobrega. Njivo vašega srca želiva posejati s semeni navdihov Svetega Duha, da bi bilo v vas še več dobrega, več ponosa in dostojanstva, da ste Božji otroci, več lepega družinskega življenja in več sprejemanja Boga, ki svojo bližino ponuja prek molitve in zakramentov.

V molitvi za uspeh duhovne prenove vaše župnije in v veselem pričakovanju srečanj z vami vas lepo pozdravljava in želiva mir in dobro!

misijonarja frančiškana: p. Pepi Lebreht in p. Marjan Čuden