VELIKI ČETRTEK

19.00 – Obrede velikega tridnevja začenjamo s sv. mašo Gospodove večerje. Pri njej slovesno obhajamo spomin postavitve nove zapovedi ljubezni, umivanja nog apostolom, postavitve zakramenta svete evharistije duhovništva. Pri zadnji večerji so apostoli prejeli Gospodovo telo in postali duhovniki. Zato je veliki četrtek zahvalni večer za oba zakramenta.

Po obhajanju evharistije bomo Najsvetejše prenesli v »ječo« in do 21.30 v molitvi bdeli z Jezusom na Oljski gori.

VELIKI PETEK – dan trpljenja in smrti Gospodove

Dan strogega posta.

15.00 – Križev pot

19.00 – Obredi velikega petka. Bogoslužje velikega petka obsega tri dele: 1. opravilo Božje besede; 2. čaščenje križa; 3. obhajilo. Sledi prenos najsvetejšega v Božji grob, kjer bo kratko čaščenje do sklenitve molitve žalostnega dela rožnega venca.

Darovi tega dne, tudi pri križu ob Božjem grobu, so namenjeni za cerkev Božjega groba v Sveti deželi.

VELIKA SOBOTAdan Gospodovega pokoja v grobu

7.00 – Blagoslov vode in velikonočnega ognja

Tudi čez dan vabljeni k obisku Božjega groba, kjer tudi počastite les križa, na katerem je zveličanje sveta viselo.

Blagoslov velikonočnih jedil:

Od 14. do 17. ure – vsake pol ure v župnijski cerkvi; ob 15.00 – pri križu na križišču Matjanove poti in ceste Pod hribom.

20.00 – Velikonočna vigilija. Slavje luči bomo začeli na ploščadi pred cerkvijo ter nadaljevali v cerkvi s poslušanjem Božje besede, podeljevanjem zakramentov katehumenom in slovesno sveto mašo.

VELIKA NOČ KRISTUSOVEGA VSTAJENJA

7.00 – Vstajenje iz Božjega groba: Velikonočna ALELUJA, procesija, ki ji bo sledila slovesna sveta maša Kristusovega vstajenja. Slovesna velikonočna sveta maša na ta največji krščanski praznik bo še ob 10.30.

Velikonočni ponedeljek

Sveti maši ob 8.00 in 10.00. Med drugo sveto mašo bo nadškof Stanislav Zore potrdil v veri 24 naših birmancev.