Od danes, nedelje, 26. julija 2020, je na podlagi priporočil NIJZ za preprečevanje širjenja okužb s koronavirusom po navodilih SŠK potrebno, da vsi verniki, ki se udeležijo nedeljskih maš oddajo svojo telefonsko številko. Prosimo tako, da jo zapišete na listek (brez ostalih podatkov, samo številko) in jo oddate v ta namen postavljen nabiralnik v avli cerkve. V kolikor se sv. maše udeležujete kot družina, ki živi v skupnem gospodinjstvu, bo zadostovalo, če oddate samo eno številko. Ta ukrep prav tako ne velja za delavniške maše, ki se jih udeležuje manj ljudi. Številke se bodo v zapečateni kuverti hranile en mesec, nato pa, v kolikor v naši sredi ne bo izbruha epidemije, bodo uničene.

Celotna navodila naših škofov lahko preberete na: https://katoliska-cerkev.si/navodila-slovenskih-skofov-v-slovenskih-cerkvah-v-casu-krepitve-epidemije-covid-19-stanje-21-julij-2020