Zadnji meseci so dodobra pretresli naš način življenja. Epidemija koronavirusa prinaša v naš vsakdan in tudi v naše odnose nekatere omejitve, ki jih doslej nismo bili vajeni. Toda obenem so prav te preizkus naše vere in njene največje zapovedi, ljubezni do bližnjega. To, da smo se pripravljeni v svoje dobro in dobro drugih odpovedati udobju ter odgovorno upoštevati navodila o razkuževanju rok in pravilnem nošenju mask, je naše najboljše spričevalo, ki pokaže, da smo pripravljeni bližnjega ljubiti tudi takrat, ko nas doleti kaj neprijetnega. Razveseljivo je videti, da se je po prvem valu epidemije koronavirusa število navzočih pri svetih mašah med tednom povečalo, kar je znamenje, da čutimo z župnijo in postajamo še bolj povezani; ob nedeljah pa pogrešamo mlade družine z otroci.

V obdobju, ki je pred nami, nas čaka nekaj lepih izzivov, ki bodo medsebojno povezanost še utrjevali. Veselimo se gradnje novega župnišča, katerega namen je, da postane ne le župnikovo bivališče, ampak dom nas vseh; v prostorih, ki bodo to omogočali, se bomo z veseljem srečevali. O tem, kako naj nas gradnja župnišča še bolj poveže med seboj, že razmišljajo člani naših župnijskih skupin in nam pripravljajo izzive, ki nam bodo pri tem v pomoč. Poleg  gradnje župnišča pa se bliža tudi gradnja naše osebne vere, ki jo bomo utrjevali med župnijskim misijonom. Da se bomo nanj lažje pripravili, boste v kratkem prejeli kratko molitev, s katero se bomo uglasili na to notranjo prenovo naših src.